Jak wybrać idealne perfumy i świetnie pachną!

Jak wybrać idealne perfumy i świetnie pachną!

Łatwo się zgubić w mgle zapachowej, gdy chcesz wybrać perfumy, szczególnie gdy wszystkie z nich pachną tak dobrze!! Ale jeśli chodzi o ustalenie, które zapachy najlepiej na ciebie pachną, potrzebuje czegoś więcej niż tylko powiewu…

Eau de co?

Zapachy pojawiają się w różnych imionach, a czasem zaczynasz się zastanawiać, czy były one różne, czy po prostu fantazyjne imiona, aby kusić cię do wybrania perfum. Ale w rzeczywistości każda z wariantów jest zupełnie odmienna od siebie. Różne nazwy odnoszą się do odsetka olejków eterycznych, a tym samym siły zapachu.

Perfumy

Jest to najbardziej skoncentrowana forma zapachu. Zawiera 22% olejków eterycznych i jest również najdroższy.

Eau de Perfume (oh-da-par-fum)

Zawiera mniej olejków perfumowych, około 15–22% i jest tańszy niż perfumy.

Eau de Toilette (OH-DA-TWAH-LET)

To łagodna wersja perfum z zaledwie 8–15% olejków i odpowiednia dla środowisk biznesowych.

Eau de Cologne (OH-DA-CA-LONE)

Zawiera tylko 4% olejków perfumowych, a także jest najsłabszą wersją. Najlepiej go używać jako plusk ciała.

Dlaczego wąchanie?

Zmysł zapachu jest jednym z naszych najpotężniejszych zmysłów i przywołuje najbardziej odległe wspomnienia. Mamy 10 milionów komórek nosowych, które pozwalają nam wąchać. Jako niemowlęta wzywamy to zmysł, aby pomóc w rozpoznaniu naszych matek, podczas gdy wielu ekspertów twierdzi, że odgrywa istotną rolę w nauce przyciągania fizycznego. Zamach zapachu może pomóc Ci wybrać idealne perfumy dla twojego ciała, niezależnie od tego, o co chodzi w marce lub zapachu.

Zapach

Zapachy pachną inaczej, gdy są noszone na skórze, więc nie polegaj na powiewach z butelki. Zamiast tego przetestuj perfumy przed zakupem. Po nałożeniu wędruj przez co najmniej piętnaście minut i zobacz, jak się o tym czujesz. Perfumy mogą potrwać do godziny do pełnego opracowania, co oznacza, że ​​pierwsze wrażenia rzadko ci mówią. Upewnij się, że zapach Cię pasuje. To, co świetnie pachnie na partnerze, może nie pachnieć tak świetnie, kiedy spróbujesz.

Jak przetestować zapach

Zastosuj trochę na wnętrze nadgarstka. Musisz przetestować go na skórze, pozwolić skórze ogrzać perfumy i wdychać. Twoje osobiste oleje z ciała będą oddziaływały wyjątkowo z perfumami, aby nie pachniały tak samo na każdej osobie. Kiedy próbujesz zapachy, nie próbuj ich zbyt wiele. Twoje receptory zapachowe mogą zostać zatkane po kilku nowych zapachach, co utrudnia dokładną ocenę więcej niż trzy lub cztery zapach.

Jak złożyć wniosek

1. Spryskaj lub zrób perfumy do kilku punktów pulsu, chociaż niektóre kobiety faworyzują tylne kolana, marszczenie łokci lub ich dekolt.

2. Nie wcieraj później nadgarstków, gdy spłaszcza to zapach.

3. Spryskaj trochę w powietrze i wejdź do niego, aby rozproszyć na tobie zapach.

4. Jeśli masz na sobie perfumy, staraj się nie używać zapachu balsamów/tonerów/kremów nawilżających, ponieważ wynik końcowy będzie mylący. Zamiast tego używaj bezzapachowych produktów.

5. Trzymaj perfumy z dala od ciepła i bezpośredniego światła słonecznego i upewnij się, że pokrywka jest mocno, aby utrzymać ją w najlepszym wydaniu.

Zrób to dłużej

1. Zapachy potrzebują oleju, aby przylgnąć do skóry, więc użyj więcej, jeśli masz suchą skórę.

2. Nałóż galaretkę na ropę na miejsca, w których spryskasz perfumy. To daje zapach
Coś, do czego należy.

3. Zastosuj perfumy zaraz po prysznicu. Twoje pory będą otwarte, a skóra będzie ciepła i gotowa lepiej wchłonąć zapach.

Dzięki tym wskazówkom będziesz w stanie wybrać idealne perfumy w mgnieniu oka i zaimponować swojego mężczyzny, gdy jesteś przy tym!