Sztuka opowiadania historii w związku

Sztuka opowiadania historii w związku

Opowiadanie historii to tylko rozrywka dzieciaka. To twórca transakcji w doskonałym związku. Dowiedz się więcej o sztuce doskonałej historii z tymi wskazówkami.

Idealne historie są takie piękne, prawda??

Świetna historia to łatwa ucieczka do bajki, w której wszystkie problemy mogą zniknąć z piosenką, każda ciemna godzina jest niczym innym jak słabym momentem, a idealne zakończenia to tylko strony dalej.

Mam tu spowiedź.

Za każdym razem, gdy oglądam film animacyjny, czekam na idealne ustawienie.

I nic nie sprawia, że ​​czuję się szczęśliwszy niż słyszenie tych pięknych słów na początku filmu, uspokajającego głosu, który zaczyna się od powiedzenia „Pewnego razu…”

Po raz pierwszy oglądam film taki jak Shrek, mój umysł odpływa w spokojną spokój i bez względu na to, co będzie dalej, mogę być prawie pewien, że pokochałbym resztę filmu.

A to dlatego, że gawędziarze stojące za filmem wiedzieli, czego potrzeba, aby urzekać publiczność.

I to jest piękna historia opowiadana w doskonały sposób.

Zrozumienie sztuki opowiadania historii

Opowiadanie historii stanowi wspaniałe bajki, ale co z prawdziwym życiem i co w naszych związkach?

Uczenie się sztuki opowiadania historii może poprawić komunikację w związku i sprawić, że związek będzie o wiele bardziej ekscytujący.

Większość par, które nie wiedzą, jak opowiedzieć historię The Prace Way, kończą się nudzącymi pary, które nie mają nic interesującego do rozmowy. W końcu, jeśli twój partner nie może powiedzieć czegoś w interesujący sposób, nie ma zabawy w słuchaniu tego, jest tam?

Uczenie się sztuki opowiadania historii

Opowiadanie historii nie zawsze musi obracać się wokół dalekosiężnych historii. W związku sztuka opowiadania jest sztuką komunikacji. Jak wyjaśniasz coś swojemu partnerowi, robi różnicę między interesującym kochankiem a nudnym.

Kiedy w ogóle mówisz o swoim kochanku, zawsze staraj się wyrazić to, co masz do powiedzenia z punktu widzenia partnera. Twój partner nie ma pojęcia o tym, co zamierzasz powiedzieć. Więc kiedy coś mówisz, zacznij od samego początku, mimo że znasz już ekscytujący koniec historii.

Nigdy nie skacz szczegółów ani nie zostawiaj swojego partnera zdezorientowanego w połowie. Pośpieszając przez anegdotę lub pomijając interesujące szczegóły, w mgnieniu oka nudzisz swojego partnera, albo twój partner po prostu czekałby na dokończenie historii, aby mogli zrobić coś ważniejszego.

Właściwy sposób dzielenia się swoimi doświadczeniami w życiu

Wyjaśnienie czegoś dla swojego partnera, wchodząc w szczegóły, sprawia, że ​​historia jest bardziej interesująca i przyjemna do słuchania. W końcu, wyjaśniając to dobrze, nie mówisz tylko tego, co zrobiłeś, angażujesz swojego partnera w doświadczenie, które właśnie miałeś.

Zamiast po prostu próbować przekazać pomysł, spróbuj uczynić go interesującym i ekscytującym osobie, która go słucha.

W związku, kiedy uczysz się patrzeć na swoje życie z perspektywy partnera, zaczniesz sprawić, by twój partner czuł się zaangażowany we wszystko, co robisz. A kiedy to zrobisz, każda rozmowa oboje zacznie czuć się żywy i ekscytujący.

I nawet jeśli oboje będziecie musieli spędzić ze sobą długi weekend, nie musisz się martwić o niezręczną ciszę lub znudzone chwile, w których oboje siedziecie od siebie, robiąc własne rzeczy, aby się zajmować.

Opowiadanie historii i twoje życie miłosne

Opowiadanie w romansie można używać na wiele sposobów niż tylko do rozmowy o sobie. Możesz zaangażować to we wszystko, co robisz razem. To sprawia, że ​​wszystko jest bardziej ekscytujące, czy mówi o przyszłości, bycie romantycznym, fantazjując seksualnie w łóżku, a nawet dzielenie się starymi wspomnieniami.

Czy kiedykolwiek spotkałeś pary, które mówią, że nie mogą spędzić ze sobą więcej niż kilka godzin?

Najprawdopodobniej one nie znają sztuki opowiadania historii. Naucz się wyrażać właściwy sposób, poświęcając czas, aby pomóc partnerowi jasno zrozumieć umysł, a oboje będziecie mieli całkowicie szczęśliwy związek.

Konfrontacje i opowiadanie historii

Jednym z lepszych aspektów opowiadania historii jest sposób, w jaki możesz go używać konfrontacji z problemami w swoim związku. Zamiast konfrontować się ze sobą lub rozpocząć argument, możesz użyć opowiadania historii, aby wyrazić to, jak się czujesz, nie czyniąc wyrażenia, wydaje się konfrontacyjny.

Jeśli masz problem z zachowaniem partnera, od niechcenia porozmawiaj o innej osobie, która dzieli tę samą irytującą cechę, którą ma twój partner. Nigdy nie uświadom sobie, że pośrednio mówisz o swoim życiu. Wyjaśniając, co masz na myśli na temat tego konkretnego zachowania z punktu widzenia trzeciej osoby, twój partner byłby bardziej skłonny do wysłuchania i spróbować zrozumieć, co masz do powiedzenia z punktu widzenia. Uczyniając historię interesującą i wyraźnie wyrażając umysł, twój partner lepiej zrozumiałby twój umysł, nie czując się, jakby byli wybierani lub konfrontowane.

Powiedz, że jeśli twój partner był bardzo leniwy, porozmawiaj o innym przyjacielu, który jest leniwy. Robiąc to, zamiast konfrontować się z partnerem i wchodzić w argument, możesz pomóc im zrozumieć swój pogląd, nie wskazując na nich palca.

Kolejnym świetnym sposobem na wykorzystanie sztuki opowiadania historii w konfrontacji jest mówienie o problemie o związku innej pary. Wyjaśnij szczegółowo historię drugiej pary i zapytaj swojego partnera, w jaki sposób, w jaki sposób para powinna się zająć, i podziel się także własnymi opiniami. Wyjaśniając wzajemne punkty widzenia na temat radzenia sobie z sytuacją, oboje będziecie mogli się lepiej komunikować i rozumieć.

Zbuduj własną bajkę

Opowiadanie historii to idealny sposób na splatanie historii, które utrzymają związek ekscytujący i zabawny. Sprawia, że ​​każda chwila spędzacie razem bardziej interesujący.

Od czasu do czasu mów o przyszłości związku i wyobraź sobie, jak oboje spędzilibyście razem swoje życie za lata. To na pewno będzie zabawne i warte romantycznego śmiechu. A co najważniejsze, pomoże was oboje budować lepszy związek emocjonalny ze sobą.

7 rzeczy do zapamiętania podczas opowiadania historii

Sztuka opowiadania historii wymaga czasu opanowania. Ale tak długo, jak pamiętasz te kluczowe punkty, powinieneś być znacznie łatwiejszy do tworzenia idealnych historii wyrównanych z najbardziej nudnych okoliczności.

#1 zacznij świeżo. Zawsze patrz na zdjęcie jako pustą tablicę, bez niczego. Kiedy mówisz cokolwiek swojego partnera lub komukolwiek innego, musisz pamiętać, że nie mają pojęcia, o czym mówisz.

#2 Bądź żywy. Przejdź do szczegółów i stwórz interesujące zdjęcie dla partnera do zobaczenia. Wyjaśnij najpierw scenariusz, aby mogli psychicznie zobaczyć zdjęcie, o którym mówisz. Zawsze sprawia, że ​​historia wydaje się o wiele bardziej interesująca.

#3 mają na to czas. Opowiadanie historii nie jest czymś, czego możesz używać przez cały czas. W związku jest to sztuka romantyczna, która zbliża was oboje. Ale jednocześnie wyjaśnienie czegoś w formie historii wymaga czasu. Więc jeśli oboje się spieszysz, unikaj opowiadania historii. Po prostu będziesz zabrzmieć drażliwością.

#4 Bądź interesujący. Spraw, aby historia była interesująca. Nie musisz dodawać dobrej dawki białych kłamstw, ale w zależności od upodobań i niechęci partnera, podkreśl aspekty, o których twój partner chciałby usłyszeć więcej.

#5 Pomóż partnerowi w związku z tym. O ile nie możesz pomóc partnerowi w związku z tym, co masz na myśli, to, co mówisz. Pomyśl z perspektywy swojego partnera i spróbuj to wizualizować z ich punktu widzenia, kiedy coś mówisz.

#6 Wyrażenia. Słowa to tylko połowa rozmowy. Druga połowa, która kończy świetną rozmowę, to twoje wyrażenia. Bądź ekspresyjny, próbując coś powiedzieć i upewnić się, że również gestykulujesz.

#7 Niech twoje emocje pokazuje. Podniecenie jest zaraźliwe. Więc jeśli czujesz się podekscytowany dzieleniem się tym, co masz na myśli, upewnij się, że pozwalasz, aby swoje podniecenie i entuzjazm pokazuje. Pomoże Twojemu partnerowi poczuć to, co czujesz w tej chwili i lepiej doświadczyć swojej historii.

Następnym razem, gdy przeczytasz bajkę, zwróć uwagę, a zdasz sobie sprawę, co sprawia, że ​​jest to tak interesujące. W końcu historia jest tak dobra, jak to, jak się wyraża. A opowiadanie historii to piękna sztuka, która może sprawić, że wszystko, co mówisz, ekscytujące, interesujące i po prostu piękne!