12 łatwych sposobów uniknięcia katastrofy pierwszej wrażenia

12 łatwych sposobów uniknięcia katastrofy pierwszej wrażenia

Nie ma cofać zegara, gdy zrobisz pierwsze wrażenie. Dowiedz się, jak możesz zapobiec katastrofalnym pierwszym wrażeniem z tymi wskazówkami.

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy spotka się z dziewczyną najlepszego przyjaciela, czy próba zdobycia bardzo pożądanej pozycji w firmie Fortune 500, pierwsze wrażenia liczą się. Zrobiliśmy dobre wrażenia i zrobiliśmy złe wrażenia. Byliśmy pod wrażeniem niektórych i odpychani przez innych. Bez względu na to, w jaki sposób na to spojrzysz, nie możesz zaprzeczyć, jak ważne jest imponowanie kogoś za pierwszym spotkaniem.

Zgodnie z artykułem opublikowanym na stronie internetowej Forbesa zajmuje tylko siedem sekund, zanim ludzie opinia o tobie. Choć może być trudne, aby zrobić dobre wrażenie w tak krótkim czasie, tak właśnie idzie i musisz się z tym rzucić. Wykonanie pozytywnego pierwszego wrażenia da ci znacznie większą szansę na udowodnienie swojej wartości, zwłaszcza jeśli osoba, którą spotkasz.

W świecie, w którym media społecznościowe często mają pierwszeństwo przed prawdziwym życiem, zwykle zapominamy, że ludzie nadal oceniają książki po okładkach. Od sposobu, w jaki pachniesz po rodzaj butów, nic nie uchyla się nad kontrolą osoby, która próbuje wyznaczyć o tobie opinię.

Jak zapobiegać katastrofom pierwszego wrażenia

Nigdy nie możesz w pełni kontrolować, jak myśli osoba. Możesz jednak kontrolować zmienne, które możesz być w stanie napiwek na swoją korzyść. Oto niektóre z zmiennych, które mogą pomóc Ci zrobić świetne pierwsze wrażenie.

#1 Bądź na czas. Nie lekceważ mocy punktualności. Opóźnienie nie tylko prezentuje całkowity brak szacunku dla czasu drugiej osoby, ale także pokazuje, jak źle jesteś w zarządzaniu czasem.

Jeśli nie możesz zarządzać swoim czasem wystarczająco dobrze, aby dostać się na ważne spotkanie w wyznaczonym czasie, jak powinieneś być produktywny w nowej firmie? Czy to rodzaj postawy, które pokażesz dla dużych klientów? Jak ktokolwiek może na ciebie liczyć, jeśli nie ma cię tam, gdy cię potrzebuje? To są myśli, które będą przechodzić przez głowy ludzi, gdy walczysz na spotkanie.

Ilekroć masz duże spotkanie, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę możliwe przeszkody, które dotrzesz na czas. Uprawnień do ruchu, późny autobus lub długa linia na stoisku z biletem pociągu. Lepiej jest być za wcześnie niż trochę późno.

#2 sukienka, aby zaimponować. To, jak wyglądasz, jest niezwykle ważne przy pozytywnym pierwszym wrażeniu. Pamiętaj, aby zawsze ubierać się na tę okazję. Nigdy nie pokazuj zbyt dużej skóry, chyba że przeprowadzasz wywiady na stanowisko tancerza słupa. Będziesz zaskoczony, ile punktów wybierzesz, wkładając trochę wysiłku w wygląd.

Upewnij się, że nie ma luźnych nici wiszących z rękawów, naciśnij garnitur poprzedniej nocy, wypryskaj wszystkie zmarszczki z kołnierza, sprawdź, czy nie ma zbiórki, świecić buty i tak dalej. Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać, zapytaj kogoś, czy należy przestrzegać ubioru.

#3 ćwicz higienę osobistą. Zakładanie idealnie naciśniętego garnituru nie przyniesie ci dobrego, jeśli pachniesz jak kot, masz brud pod paznokciami lub wyglądasz, jakbyś nigdy nie zapoznał się z grzebieniem. Higiena osobista odgrywa bardzo ważną rolę w zapewnieniu, że zaimponujesz osobie, którą spotkasz.

Weź dobry prysznic i wcześniej pielęgnuj. Chłopcy, upewnij się, że przycinasz paznokcie, szczotkują włosy, wkładasz dezodorant, wkładaj czyste skarpetki i wsuń w koszulę. Panie, powinieneś już znać wiertło, ale jako dodatkowa wskazówka, pamiętaj, aby nie przesadzić z makijażem, biżuterią i perfumami.

#4 Właściwy uścisk dłoni. Oprócz tego, jak wyglądasz, twój uścisk dłoni jest również jedną z pierwszych form samozwańca, które możesz zaoferować ludziom. Według artykułu opublikowanego na temat codziennej psychologii, twój uścisk dłoni faktycznie odzwierciedla pewne cechy osobowości. Zakłada się, że osoby z mocnymi uchwytami są bardziej otwarte i towarzyszące, podczas gdy osoby z uściskami dłoniom leci.

Artykuł stwierdza również, że „kompletność przyczepności, temperatury, suchości, siły, czasu trwania, wigoru, tekstury i kontaktu wzrokowego”, gdy ludzie oceniają uścisk dłoni osoby. Artykuł stwierdza, że ​​słaby uścisk dłoni ma tendencję do generowania mniej korzystnych wrażeń, więc pracuj nad uściskiem dłoni, jeśli chcesz zrobić dobre pierwsze wrażenie.

#5 odpowiednie mała rozmowa. Niezależnie od tego, czy poznajesz ludzi swojej dziewczyny po raz pierwszy, czy próbujesz asystować rozmowę o pracy, mała rozmowa na pewno wejdzie w grę. To jest sposób na złamanie lodu. To, o czym mówisz, przygotuje scenę na to, co ma nastąpić.

Nie przesadzaj z małą rozmową, powstrzymując ten temat przed postępem. Ale staraj się skupić na odpowiednich tematach. Tylko twoje instynkty i zdrowy rozsądek mogą cię poprowadzić, jeśli chodzi o wybór tematów. Na przykład, jeśli twój ankieter jest kimś, kto wydaje się bardzo poważny, trzymaj się z dala od złamania zbyt wielu żartów, ponieważ możesz być postrzegany jako crass.

Znajdź wspólną płaszczyznę i zadawaj pytania na ten temat. Wybierz temat, który Twoim zdaniem, ankieter wiedziałby, na przykład jeden z obrazów, które podziwiałeś w holu lub rzeźba stojąca w pobliżu budynku. Przyjazna rozmowa z ankieterem może utorować drogę przyszłego znajomego w biurze.

#6 Kontakt wzrokowy i uśmiech. Komunikacja niewerbalna jest tak samo ważna jak forma werbalna, gdy robi dobre pierwsze wrażenie. Emanuj pewność siebie, trzymając kontakt wzrokowy, gdy się przedstawisz, ale nie tak uważnie, że możesz nudzić dziurę przez osobę, z którą rozmawiasz.

Uśmiechnięcie się to również pewny sposób na pokazanie osobie, którą spotykasz, że jesteś otwarty, przyjazny i szczęśliwy, że tam jesteś. Nie przesadzaj i nie pociągnijcie na nich Jokera, ponieważ to po prostu przerażające. Nie trzymaj też uśmiechu jak finalista konkursów, ponieważ mogą myśleć. Zamiast tego idź na lekki, przyjemny uśmiech, który dociera do twoich oczu.

#7 Odrób pracę domową. Jeśli po raz pierwszy poznajesz rodzinę swojego partnera lub przyjaciół, staraj się uczyć się i zapamiętać ich nazwiska. Ludzie uwielbiają to, gdy wiesz, kim są, jeszcze zanim się przedstawią, ponieważ pokazuje im, że są wystarczająco ważne, abyś chciał zaimponować.

Jeśli chodzi o wywiady i spotkania, staraj się zapamiętać nazwisko swojego ankietera i przechowywać przydatne ciekawostki, które zbierasz podczas pierwszej rozmowy. Skorzystaj z tych informacji, gdy pojawia się okazja. To przekazuje, że zwrócisz uwagę na szczegóły. Ponadto bardzo ważne jest odrabianie lekcji w firmie przed rozmową. Ankieterzy lubią to, gdy jesteś świadomy tego, co robi firma i w co wierzy.

#8 Bądź świadomy nerwowych nawyków. Jeśli jesteś kimś, kto na zewnątrz wykazuje nerwowość i niepokój, staraj się ograniczyć impuls. Gryzienie paznokci, stukanie stóp, bawiąc się włosami i tak dalej, są przykładami nerwowych nawyków.

Nie pozwól, aby te rzeczy przeszkadzały dobre pierwsze wrażenie. Ćwicz to, co zamierzasz powiedzieć z przyjacielem i poproś o to, aby wyświetlały cię za każdym razem, gdy wyświetlasz te nawyki. Będziesz wtedy bardziej świadomy swojego mowy ciała, a to pozwala ci bardziej kontrolować swoje małe nawyki.

#9 Nie narzekaj. Niezależnie od tego, czy mówi coś o twojej ślepej randce o okropnym ruchu i złej pogodzie, czy coś profesjonalnego, jak powiedzenie ankieterowi, dlaczego opuściłeś swoją ostatnią pracę, nie brzmi jak zepsuty, narzekający bachor.

Narzekanie pomaluje Cię w bardzo niepochlebnym świetle. Nikt nie chce radzić sobie zrzeszonym i to zrobi ci świat, aby to zapamiętać. Jeśli musisz powiedzieć coś negatywnego, postaraj się, aby to zabrzmić jak konstruktywna krytyka.

#10 przygotuj pytania wcześniej. Jest to szczególnie ważne, jeśli starasz się zrobić dobre pierwsze wrażenie z przyszłym pracodawcą. Ankieterzy powiedzieli, że zadawane im pytania pod koniec wywiadu mają dużą wagę, decydując, kogo zatrudnić. Pokazuje uważność i zainteresowanie kandydata w zabezpieczeniu stanowiska.

Pomyśl o tym, o co chciałbyś zapytać swojego ankietera, zanim nawet weźmiesz udział w spotkaniu. Subtelnie zaprezentuj swoją inteligencję i pasję, kiedy to robią.

#11 Uważaj na swoje słowa. Obserwuj swój język jako biedną gramatykę, przekleństwo, rasistowskie obelgi, bigotyczne uwagi i nieokreślone żarty nie są w wywiadzie, pierwszej randce lub ważnym spotkaniu. Obserwuj to, co mówisz i nie pozwól, aby twój entuzjazm stał się z ciebie lepszy. To dobrze być sobą, ale staraj się nikogo nie obrażać, a zwłaszcza kogoś, kogo próbujesz cię lubić.

#12 Ukryj swój telefon komórkowy. To śmieszne, jak przyklejone są ludzie do swoich telefonów, że nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak niegrzeczne może być. Jeśli poznajesz kogoś po raz pierwszy, odłóż telefon i skup całą uwagę na tej osobie. Jeśli próbujesz zrobić pozytywne wrażenie, zrobisz cokolwiek na telefonie, nawet jeśli po prostu spogląda na ekran, aby sprawdzić czas, może być uważane za niegrzeczne.

Pod koniec dnia zawsze pamiętaj o pewności siebie bez zarozumiałości. Uśmiechnij się, trzymaj kontakt wzrokowy, bądź szczery, a przede wszystkim bądź uprzejmy. Im bardziej uroczy i inteligentny zejdziesz, tym bardziej prawdopodobne jest, że cię polubią.

Pierwsze wrażenia trwają znacznie dłużej, niż możesz sobie wyobrazić. Z tymi 12 wskazówkami na lepsze pierwsze wrażenia, możesz stać się bardziej pewny siebie podczas poznania nowych ludzi. Potrzeba praktyki, aby udoskonalić te kroki, więc zacznij teraz!